Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Відзначаємо день Вишиванки: ідеї для виготовлення сувенірів

Date: 19 травня 2021 о 07:07, Refreshed 19 травня 2021 о 10:41
2,836 views

З Днем Вишиванки!!! | TUSiB

Свято започаткували у 2006 році у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Ідею тоді запропонувала студентка Леся Воронюк. А поштовхом до цього став викладач Ігор Житарюк, який регулярно ходив на пари у вишиванці. Тоді дівчина запропонувала своїм колегам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку цю ініціативу підтримало небагато студентів університету, однак з часом акція “Всесвітній день вишиванки” почала набирати все більше популярності. Особливо її підтримує українська діаспора по всьому світу.

Основною ідеєю свята є збереження та популяризація українських цінностей, головним інструментом для цього є вишиванка - традиційний український одяг. Це свято не передбачає обов’язкових заходів, однак студентство України завжди у цей день проводить концерти, ходу у вишиванках, різні конкурси та ярмарки.

Також у цей день прийнято одягати вишиванку та йти у ній на роботу, чи у справах, щоб показати свою приналежність до українського народу та підкреслити важливість цього одягу для нашої культури.

Цьогоріч День вишиванки в Україні припадає на 20 травня. Святу виповнюється 15 років. У зв’язку з обмежувальними заходами на період пандемії, цього року масових заходів знову проводитися не буде. Проте свято матиме певне тематичне спрямування і обіцяє бути насиченим низкою невеликих акцій у різних містах України.

Як оголосили організатори свята, ювілейний рік Всесвітнього дня вишиванки буде присвячено українській традиційній музиці та проблемам вирубки лісів, висихання річок і забруднення довкілля пластиком.

Пропонуємо цікаві ідеї поробок з вишиванкою, які можна зробити на уроках.

1. Листівка "Вишиванка"

Такою листівкою можна привітати рідних, близьких, друзів. І на відмінну від інших святкових листівок, вона знадобиться не лише у цей день, а й буде доречною на будь-якому іншому святі.Для виготовлення листівки будуть потрібні: ножиці, білий картон, клей, стрічковиї орнамент (з паперу або тканини), нитки (бажанно в тон орнаменту).

Як виготовити листівку перегляньте у відео: Листівка "Вишиванка"

Открытка "Вышиванка" - YouTube

2. Листівка-конверт

Така листівка буде неповторним подарунком. Її можна використати в якості конверта для грошей чи дисконтної картки, або інших приємниї дрібничок. Для виготовлення потрібно мати: картон, лінійка, клей, канцелярський ніж і ножиці, паперова або тканинна стрічка з імітацією вишивки, нитки під колір орнаменту на стрічці.

Як виготовити листівку перегляньте у відео: Листівка-конверт

DIY #047 Листівка вишиванка своїми руками Лекго і просто - YouTube

3. Декор на волосся або на вишиванку

Даний сувенір може бути прекрасним доповненням для вбрання, все залежить від фантазії. Для виготовлення потрібно мати: стрічка (біла, червона, зелена), декоративні вишеньки, шпилька без прикрас, ножиці, клей, запальничка.

Як виготовити листівку перегляньте у відео: Декор на волосся або на вишиванку

Comments:
Only authorized users can leave comments.